Домівка arrow Унівський вісник

Храм блаженних священномучеників Климентія та Леонтія.

  Ідея встановити дерев’яну церкву в Унівській Лаврі виникла минулого року. Однією з причин побудови нового храму були потреби прочан. Чи не щодня до Лаври навідуються організовані групи паломників, які мають бажання спільно помолитися, відслужити Божественну Літургію. Монастирські богослужіння йдуть за своїм внутрішнім розпорядком, і прочани часто змушені були чекати, поки монахи завершать молитву. Тепер для зручності прочан у Лаврі є ще один храм.

Читати далі...

Святкування празника Унівської Чудотворної ікони.

  Починаючи з 2004 року, в третю неділю травня святкємо празник Унівської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. Як завжди цьогорічні нічні чування в Уневі 17-18 травня. розпочалися Великою Вечірнею з Литією, далі - Утреня, Молебень до Блаженного Климентія, Архимандрита Унівського.
Читати далі...

Святкування 110-ліття віднови Студійського монашества.

  3-4 травня 2008 р.Б. відбулись урочисті святкування, присвячені 110-літтю віднови Студійського монашества, пам’яті блаженного архимандрита Климентія (Шептицького) та надання Ставропігії Святоуспенській Унівській Лаврі. З нагоди святкувань у Львівському палаці мистецтв відбулась наукова конференція, присвячена блаженному архимандритові, який разом із братом Митрополитом Андреєм відновили студійське монашество в Західній Україні.

Читати далі...

Храм Вознесіння Господнього в Уневі. 

  Жителі Унева віддавна приходили на молитву до монастирського храму Успення Пресвятої Богородиці. А в 1722 році у центрі села, на мальовничому пагорбі, постала дерев'яна церква Вознесіння Господнього. Вона була перенесена для потреб парохії з самого монастиря, де стояла від 1672 року. Ініціатором цього став архимандрит Унівської обителі єпископ Львівський Атанасій (Шептицький).Таким чином в Уневі засновано Святовознесенську парохію, якою опікувалися світські священики. Однак від 1784 р. ченці знову завідували сільською парохією, аж до закриття монастиря рішенням австрійської влади (1787). Тоді унівську парохію було прилучено до парохії сусіднього села Якторів, де священиком був Роман Шашкевич, дядько славнозвісного о. Маркіяна Шашкевича. Протягом XIX ст. в унівській парохії змінилося  13 парохів. Найвідомішим із них був священик Анатолій Долинський, автор книги "Наука віри і обичаїв".

Читати далі...