Домівка arrow Унівський вісник arrow Храм блаженних священномучеників Климентія та Леонтія.

Храм блаженних священномучеників Климентія та Леонтія.

  Ідея встановити дерев’яну церкву в Унівській Лаврі виникла минулого року. Однією з причин побудови нового храму були потреби прочан. Чи не щодня до Лаври навідуються організовані групи паломників, які мають бажання спільно помолитися, відслужити Божественну Літургію. Монастирські богослужіння йдуть за своїм внутрішнім розпорядком, і прочани часто змушені були чекати, поки монахи завершать молитву. Тепер для зручності прочан у Лаврі є ще один храм.

  Спершу хотіли перенести до Унева стару дерев'яну церкву звідтіля, де її уже не використовують. Однак виникло ряд проблем, тому було вирішено будувати новий храм. 12 липня 2007 року, на свято св. апостолів Петра і Павла, заклали і освятили наріжний камінь храму блаженних священномучеників Климентія та Леонтія.
  Архітектором храму є Роман Сулик. Це вже його друга робота для студійських монастирів, кілька років тому у Зарваниці збудований храм за його проектом. Автор подбав про те, аби сакральна споруда вписалася у місцевий ландшафт. Купол на новій церкві спроектовано майже ідентичний із тими, які розташовані  на монастирі. Тому церква гармонійно дивиться на фоні архітектурного ансамблю Унівської Лаври.
Ззовні  храм виглядає доволі мініатюрним. Коли ж зайти досередини - то видається величавим. Стеля розташована дуже високо, тому візуально складається таке враження. Зводили храм умілі майстри з Рожнятівського району Івано-Франківської області, на рахунку яких уже не одна дерев’яна споруда. За два місяці постали обриси нової церкви, далі встановлюва¬ли вікна, двері. Ікони на іконостасі – робота унівських ченців-іконописців.
   Практично церкву зведено на пожертви вірних. Певну фінансову допомогу на її спорудження мона¬стир отримав з Німеччини - від місійного Товариства Кирила і Мефодія. Велику кількість лісу для храму пожертвувало Головне управління лісового гос¬подарства Львівської ОДА (керівник п. А. Дейнека). Ліс довозили з гірських районів Львівщини - Сколівського, Турківського. Частину дерева достави¬ли з Яремче Івано-Франківської області.
  Можна сказати, храм поєднав у собі багатство багатство лісів з різних місцевостей Прикарпаття і став знаком щедрості сердець нашого народу та вмілості рук українських майстрів. 29 червня 2008 року відбулося освячення новозбудованого храму. Щороку храмове свято відзначатимемо 27 червня в день памяті українських новомучеників.